featured

Berbat Hissettiğiniz Günlerle Baş Edebilmeniz İçin Terapistlerin Tesirli Prosedürleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zaman vakit gerilimli, düşük güçlü ve yorgun hissedebilirsiniz. İster olumsuz bir durumla başa çıkmaya çalışın, ister yalnızca düşük bir modda uyanmış olun; zihinsel yahut duygusal olarak %100 hissetmemenin hayatın bir kesimi olduğunu kabul etmelisiniz.

Terapistler de dahil herkes bu türlü günler yaşar. Gelin birlikte terapistlerin bu türlü vakitlerde kendileri için uyguladıkları yolları inceleyelim👇

Dikkat: Bu içerik rastgele bir sıhhat önerisi içermez. Gerekli durumlarda hekiminize müracaatınız.

Kaynak: https://www.huffpost.com/entry/therap…

Beslenme, Uyku ve Hareketi İhmal Etmiyorlar

‘Genellikle fizikî gereksinimlerimin ne olduğunu ve o gün karşılanıp karşılanmadığını denetim ederek başlıyorum’ diyor Pensilvanya’da The Understory Group’un kurucu ortağı ve terapist olan Em Evans.

Eğer berbat hissettiğiniz günlerde bol su içerseniz, yeterli beslenirseniz, uykunuzu alırsanız ve hareketsiz kalmamaya çalışırsanız bu döngü yavaş yavaş kırılacaktır.

Önceliği Olmayan İşleri Erteleyip Gerilimlerini Azaltıyorlar

The Understory Group’un öbür kurucu ortağı olan terapist Nat Adey: ‘Bazen üretken olmak, gereksinim duymadığımız bir gerilim katmanıdır. Berbat hissettiğimiz bir günde, hangi işin ertelenebilir ve hangisinin öncelikli olduğunu belirlemek yararlı olabilir.’ diyor.

Böyle günlerde kendimize karşı daha hoşgörülü olmayı hatırlatarak ertelenebilecek işlerimizi daha âlâ hissettiğimiz bir gün yapabiliriz.

Böyle Günlerde Büyük Kararlar Almaktan Kaçınıyorlar

İyi bir ruh halinde olmadığınızda, nitekim istemediğiniz bir şeye evet diyebilir yahut dikkatli düşünmeden ve telaşla bir karar verebilirsiniz. Bununla ilgili olarak Adey yanlışsız ruh halinde değilse, hayatını kalıcı olarak yahut yakın gelecekte etkileyebilecek rastgele bir karar almadığını lisana getiriyor.

Evden Çıkıp Kendilerini Tabiata Bırakıyorlar

Araştırmalar tabiatta yürüyüş yapmanın gerilimi azaltarak ruh sıhhatine âlâ geldiğini söylüyor. Makus hissettiğinizde kısa vakitli da olsa kesinlikle yürüyüş yapmaya çalışın.

İyi Hissedebilmek İçin Hareket Etmeyi Asla İhmal Etmiyorlar

Adey: ‘Kötü hissettiğim günlerde bedenimi hareket ettirmenin kesinlikle bir yolunu buluyorum. Yalnızca yürüyüşe çıkmak, biraz yoga yapmak yahut biraz hareket etmenin bile çoklukla günümü farklı bir istikamette değiştirdiğini görüyorum.’

İnsanlarla Toplumsal Medya Üzerinden Değil, Birebir İrtibata Geçiyorlar

Terapist Evans gerçek dünyada arkadaşlarından izole olup toplumsal medyada uzun mühlet kalmanın, beşerlerle ilişki kuruyormuş üzere bir yanılsama yarattığını söylüyor. Bu nedenle, şuurlu olarak arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle irtibat kurmaya çalıştığını, park yahut kafe üzere yerlerde öteki beşerlerle fizikî olarak tıpkı yerde olmanın yararlı olduğunu vurguluyor.

Kendilerine Dinlenmek İçin Fırsat Tanıyorlar

Patel: “Vücudumu yapabileceğinden fazlasını yapmaya zorlamam. Güç bir günde, yataktan kanepeye geçmek bile yapabildiğiniz tek şey olabilir ve bu da epey kabul edilebilir bir durumdur.’ diyor.

Kendinizi güzel hissetmediğinizde, olağanda olduğu kadar etkin olmayı beklememelisiniz. Bunun yerine, gücünüzü tekrar toplamanıza ve sevdiğiniz şeyleri yapmanıza yardımcı olabilecek sakinliğe yönelmelisiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Berbat Hissettiğiniz Günlerle Baş Edebilmeniz İçin Terapistlerin Tesirli Prosedürleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kıbrıs Sağlık Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Verified by MonsterInsights