featured

Cinsel Terapist Nedir? Cinsel Terapi ile Tahlile Kavuşturabileceğiniz 10 Durum

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cinsellik insan hayatında değerli bir yer meblağ ve bu mevzuda ortaya çıkan sorunlar hem bireyi hem de içinde bulunduğu ilgisini tesirler. Fakat cinsel sorunların aşılması artık daha kolay zira alanında uzmanlaşmış şahıslar sayesinde sorunlarınıza bilimsel ve profesyonel formda tahlil bulabilirsiniz!

1. Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi, cinsel sıhhat ve bağ hususlarında uzmanlaşmış terapistlerin rehberliğinde yürütülen bir terapi usulüdür. Bu terapi sayesinde bireyler cinsel fonksiyon bozukluklarından, cinsel kimlik yönelimlerine kadar geniş bir yelpazede bilgilendirilir ve tahlile kavuşması için terapiler uygulanır.

2. Cinsel İsteksizlik

Dönem devir herkesin cinsel isteksizliği olması aslında çok olağan bir durumdur. Cinsel isteksizliğin nedeni, bu nedenin altında yatan ruhsal nedenlerdir. Bu durumu daha anlaşılır kılmak için ise cinsel terapi güzel bir metottur.

3. Cinsel Fonksiyon Bozuklukları

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozuklukları olarak en sık orgazm olamama ve vajinismus, erkeklerde ise erken boşalma ve ereksiyon durumu görülür. Duygusal olarak eksik hissetmek bu sorunların esas sebebidir. Cinsel terapi ile bu bahiste daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

4. Cinsel Bilgi Yetersizliği

Cinsellik hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmamak hem derde hem de bu bilgilerin eksik olmasından kaynaklı diğer kıymetli sorunlara yol açabiliyor. Cinsellikten kaçma da ruhsal sorunlara neden oluyor ve bu da cinsel terapi muhtaçlığını çoğaltan bir durumla sizi baş başa bırakabilir.

5. Cinsel Bağımlılık Problemleri

Kişilerin daima cinsellik düşünmesi ve bunu gündelik ömürlerini etkileyecek kadar hayatlarının merkezine koymaları cinsel terapi ile çözülmesi gereken sorunlardan biridir.

6. Cinsel Uyumsuzluk

Cinsel uyumsuzluk çiftlerin ortasında duygusal birliktelik varken, tensel ahengin yetersiz olması nedeniyle cinsel birlikteliğin yetersiz olmasıdır. Cinsel terapi aracılığı ile cilt ahengi yakalamanın ve karşılıklı talepleri karşılamanın yolu bulunabilir.

7. Cinsel Kimlik ve Yönelim Konuları

Bireylerin cinsel kimlikleri ile barışamamaları yahut bu mevzudaki önyargılarının aşılmasında cinsel terapistler büyük rol oynar. Bireylere bu hususta rehberlik ederler ve kabul edilmeyi, anlaşılmayı sağlarlar.

8. Cinsel Travmalar ve İstismar

Cinsel terapi sayesinde bireylerin cinsel istismar, tecavüz, travma sonrası gerilim bozukluğu üzere cinsel travmaların tesirleriyle başa çıkabilmeleri için dayanak olunur. Bireylerin bu travmatik tecrübeleriyle başa çıkmalarına yardımcıdır.

9. Ağrılı Cinsel Alaka Problemi

Bu cinsel sıhhat sorunu hem erkek hem de bayan bireyleri alaka içinde epeyce olumsuz etkilemektedir. Cinsel terapi bu ağrıların fizikî ve ruhsal nedenlerini araştırır ve uygun tekniklerle bu ağrıları azaltmaya ve aşmaya yardımcı olur.

10. Cinsel İrtibat Sorunları

Sağlıklı bir cinsel ömrün en kıymetli anahtarı, sağlıklı bir cinsel bağdır. Cinsel terapi çiftler ortasında cinsel mevzularda sağlıklı ve ve açık bir irtibat kurmayı gayeler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cinsel Terapist Nedir? Cinsel Terapi ile Tahlile Kavuşturabileceğiniz 10 Durum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kıbrıs Sağlık Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Verified by MonsterInsights