featured

Şiddetli Baş Ağrısı Şikayetiyle Doktora Giden Bayan Gerçek Karşısında Dehşete Düştü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

39 yaşındaki Kirsty Connell, vahim baş ağrıları ve bir durumu daha evvel yaşamış üzere hissetme fenomeni olan deja vu olaylarını sık sık yaşadıktan sonra tabibine gidince bunun arkasındaki fecî nedeni öğrendi. Haydi ayrıntıları birlikte öğrenelim…👇

Kaynak: https://www.dailystar.co.uk/health/mu…

İngiltere’nin Northamptonshire ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki Kirsty Connell, şiddetli baş ağrıları ve sık sık deja vu yaşıyordu.

www.dailystar.co.uk

Connell durumundan endişelenerek hekimine danıştı ve tabibi onu bir nöroloğa yönlendirdi.

Başlangıçta hormona bağlı migrenden şüphelenmesine karşın, yapılan MRI taramasında düşük dereceli bir beyin tümörü olan 2. derece oligodendroglioma tespit edildi.

Kirsty, konuşurken yahut alışveriş yaparken bir anda otomobil kullanıyormuş yahut yemek pişiriyormuş üzere farklı yerlerdeymiş üzere hissettiği vücut dışı tecrübeler tanım etti.

Bu tecrübeler birkaç saniye sürse de giderek daha sık ve ağır hale gelmiş ve Kirsty’yi tıbbi yardım almaya sevk etmiştir.

Kirsty, Kasım 2021’de tümörü çıkarmak için uyanıkken gerçekleştirilen bir prosedür olan kraniyotomi geçirdi. Başlangıçta ameliyat konusunda kaygılı olsa da cerrahların tümörün tüm görünür izlerini çıkarabilmesi onu rahatlattı.

www.dailystar.co.uk

Şimdi ‘izle ve bekle’ protokolünün bir modülü olarak her üç ayda bir tertipli taramalardan geçiyor.

Kirsty beyin tümörü araştırmalarını desteklediği için okulu The Redway School’da öğrencilerin ve öğretmenlerin farkındalık ve fon yaratmak için şapka taktıkları bir bağış kampanyasına katıldı.

www.dailystar.co.uk

2010’da başlayan aktiflikte bugüne kadar 2 milyon sterlinin üzerinde bağış toplanmış ve beyin tümörlerine deva bulunması hedeflenmiştir.

Beyin Tümörü Araştırmalarından Charlie Allsebrook, beyin tümörlerinin değerli tesirinin altını çizerek, 35 yaşın altındaki bayanlarda göğüs kanserinden, 70 yaşın altındaki erkeklerde ise prostat kanserinden daha fazla mevte yol açtığını belirtti.

braintumourresearch.org

Yardım kuruluşu, Kirsty ve etrafından gelen takviye için minnettar olduğunu belirterek, bir tedavi bulmak için kolektif eforlara duyulan muhtaçlığı vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şiddetli Baş Ağrısı Şikayetiyle Doktora Giden Bayan Gerçek Karşısında Dehşete Düştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kıbrıs Sağlık Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Verified by MonsterInsights