featured

Cinsel Hayatı Bir Epey Hareketli Geçen 10 Tarihi Karakter

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihte yer edinmiş ünlü ve kıymetli karakterlerin öne çıkan cinsel hayatlarına gelin birlikte göz atalım 👇

1. Kral VIII. Henry (1491 – 1547)

İngiltere’nin VIII. Henry’si, evlilikleri ve bağlarıyla ünlüdür. Altı sefer evlenmiş ve birçok bağ yaşamıştır. Birçok evliliği, İngiliz Reformu’nun bir sonucu olarak gerçekleşti ve onun cinsel alakaları ve evlilikleri periyodun konuşulan mevzularından biriydi.

2. Catherine the Great (1729-1796)

Rusya’nın hükümdarı olan II. Catherine, renkli bir aşk hayatı ve sayısız romantik alakası ile tanınır. Birtakım söylentilere nazaran Catherine’in tıpkı anda birçok sevgilisi olmuştur.

3. Casanova (1725-1798)

Giacomo Casanova, cinsel serüvenleriyle ünlüdür. 18. yüzyılda Venedik’te yaşayan Casanova’nın birçok bayanla alakası olduğu ve mesleği boyunca sayısız aşk alakası yaşadığı bilinir.

4. Giacomo Leopardi (1798-1837)

İtalyan şair Giacomo Leopardi, romantik bir periyot şairiydi. Aşka olan ilgisiyle tanınmıştır. Şiirlerinde sık sık aşk, tutku ve hasret bahislerini işlemiştir. Devrinde ise cinsel ömründe epey faal olduğu söylenir.

5. Marquis de Sade (1740-1814)

Markiz de Sade, cinsellik ve sadomazoşizmle ilgili yazılarıyla ünlüdür. Yasaklı yazıları nedeniyle tekraren mahpus cezasına çarptırılmıştır.

6. Oscar Wilde (1854-1900)

İrlandalı müellif ve oyun muharriri Oscar Wilde, eşcinsel ilgileri ve açık cinselliği nedeniyle periyodun toplumunda tabulardan ötürü skandal yaratmıştır. Hatta o denli ki cinsel kimliği nedeniyle mahpus cezasına çarptırılmıştır.

7. Ada Lovelace (1815-1852)

Ada Lovelace, birinci bilgisayar programcısı olarak kabul edilir ve 19. yüzyılın ünlü matematikçisi Lord Byron’un kızıdır. Ada Lovelace’in şahsî hayatı ve alakaları hakkında çok az bilgi bulunur. Her ne kadar az bilgi bulunsa da cinsel hayatının fantezilerle dolu olduğu biliniyor.

8. Ludwig van Beethoven (1770-1827)

Ünlü bestekar Beethoven’in şahsî ömrü ve aşk hayatı hakkında belirsizlikler bulunsa da, kimi yazılarında aşk mektuplarına rastlanır. Bu aşk mektupları da cinsel hayatının ne kadar renkli olduğunu deliller niteliktedir.

9. Mata Hari (1876-1917)

Mata Hari, ünlü bir dansçı ve casus olarak tanınır. Cinsel cazipliği ve casusluk faaliyetleriyle dikkat çekmiş ve o periyot epey konuşulmuştur.

10. Kleopatra (69-30 M.Ö.)

Tarihi karakterler ortasında cinsel hayatı en çok araştırılan kişi Kleopatra olmuştur. Mısır kraliçesi Kleopatra, Romalı generaller Julius Caesar ve Mark Antony ile ilgisiyle ünlüdür. Cinsel hayatı ve münasebetleri Antik Roma periyodunda büyük ilgi görmüştür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cinsel Hayatı Bir Epey Hareketli Geçen 10 Tarihi Karakter

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kıbrıs Sağlık Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Verified by MonsterInsights