featured

Sosyal medya yanıltıcı olabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı örnekler:

● Sosyal medyada gördüğümüz ve çok mutlu olduğunu düşündüğümüz çiftlere veya insanlara imreniyor olabiliriz.

● Sosyal medyada gördüğümüz ve dış görünüşünü beğendiğimiz veya çok bilgili/ donanımlı olduğunu düşündüğümüz insanlara imreniyor olabiliriz.

● Sosyal medyada gördüğümüz ve çok parası/ mal varlığı olduğunu düşündüğümüz kişilere imreniyor olabiliriz.

● Sosyal medyada gördüğümüz ve ne kadar popüler/ ne kadar takipçisi var/ ne kadar seviliyor diye düşündüğümüz kişilere imreniyor olabiliriz.

● Sosyal medyada gördüğümüz ve ne kadar güzel aile veya arkadaşlık bağları var diye düşündüğümüz kişilere imreniyor olabiliriz.

● Sosyal medyada gördüğümüz ve ne kadar çok yere gitmiş/ tatil yapmış veya ne güzel bir yerde yaşıyor diye düşündüğümüz kişilere imreniyor olabiliriz.

> Bu şekilde hissediyor olabiliriz. Ama şunu unutmayalım ki sosyal medyada gördüklerimiz genelde insanların bize göstermeyi seçtikleri ve gerçeklik çok yönlü olabilir.

> Biz de dahil herkesin kendinde yetersiz hissettiği özellikler veya kötü hissettiği zamanlar olduğunu unutmayalım. Hiçbirimiz mükemmel ve aynı değiliz, olamayız da.

> Kendimizi ve hayatlarımızı sosyal medyada gördüklerimizle kıyaslayarak yetersiz hissetmemiz bahsettiğim nedenlerden dolayı gerçekçi değil ve gerçeklik algımıza zarar verebilir.

> Kendimizi ve hayatlarımızı iyi veya olumsuz bulduğumuz, değişmesini istediğimiz yönleriyle bütün olarak objektif bir şekilde değerlendirmeye çalışmak daha gerçekçi durmuyor mu?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sosyal medya yanıltıcı olabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kıbrıs Sağlık Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Verified by MonsterInsights